Haber

Adana’da FETÖ’ye eleman sağladığı iddia edilen sanığa hapis cezası

Adana’da sanık, Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) üye sağladığı teziyle 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık KK ve avukatı katıldı.

Sosyal medya araştırma raporuna göre, esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanıkların 2011 ve 2016 yıllarında Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan kurumlarda “atanmış personel” statüsünde öğretmen olarak çalıştığını belirtti. Diyarbakır ve Batman’da örgüt üyeliği olduğu gerekçesiyle bu kurumlarda örgütün özel bünyesine personel temin ettiğini söyledi. Darbe girişimine ilişkin FETÖ lehinde paylaşımlarda bulunduğunu, örgütün yurt dışı gezilerine katıldığını, örgütün yayın organlarına abone olduğunu, Bank Asya hesabında olağan dışı bir artış olduğunu belirterek cezalandırma kararına ilişkin görüş bildirdi. “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan KK. .

KK, savunmasında FETÖ üyesi olmadığını öne sürerek, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Örgütsel bir görev yapmadım. Örgüte personel almadım. Beraat kararı istiyorum” dedi. terimini kullandı.

Mahkeme, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan sanığın mevcut halinin devamına karar verdi.

balya-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu