Haber

Azerbaycan’da Milli Ağaçlandırma Günü’nde 111 bin fidan dikildiTürkiye’nin Bakü Büyükelçisi Bağcı fidan dikme etkinliğine katıldı

– Azerbaycan’da Milli Ağaçlandırma Günü’nde 111 bin 111 fidan dikildi

Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Bağcı fidan dikme etkinliğine katıldı

BAKÜ – Azerbaycan’da 11 Kasım Ulusal Ağaçlandırma Günü çerçevesinde 111 bin 111 fidan dikildi. Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı fidan dikme etkinliğine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde düzenlenen 11 Kasım “Geleceğe Nefes” programı çerçevesinde Azerbaycan’da Ekoloji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından fidan dikme töreni düzenlendi. Başkent Bakü’nün Müşfigabad kasabasında 10 binden fazla fidan toprakla buluşurken, ülke genelinde 111 bin 111 fidan dikildi.

Fidan dikme aktifliğine, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, Azerbaycan Ekoloji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Muhtar Babayev, KKTC Bakü Temsilcisi Ufuk Turganer, öğrenciler, öğretmenler ve gönüllüler katıldı.

Türk Devletler Teşkilatı’nda ve “Geleceğe Nefes” programı çerçevesinde yapılan ağaç dikme aktifliğine katılmaktan memnunluk duyduğunu lisana getiren Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Bağcı, “Türkiye’nin öncülüğünde etraf hassaslığı, geleceğimizi korumak, iklimi korumak, çevreyi korumak ve geleceğe düzgün bir tabiat, düzgün bir iklim, yeterli bir etraf bırakmak ismine başlatılan bu kampanya artık Türk Devletler Teşkilatı’nda her yıl 11 Kasım’da gerçekleştirilecek bir ağaçlandırma kampanyasına dönüştürülmüştür. Azerbaycan’da burada daima bir arada sayın Bakan Muhtar Babayev ile, Ekoloji bakanımızla birlikte burada bu hoş ortamda, bir taraftan zeytin ağaçları, bir taraftan çam ağaçlarını birlikte diktik ve tüm gönüllülere, okullarımızdan katılan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, siz kıymetli dostlara teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu